26 грудня 2016 року, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку («ЄБРР») підписав кредитний договір (операція № 48756) з комунальним підприємством «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради («Підприємство») щодо реалізації проекту «Оновлення тролейбусного парку м. Івано-Франківськ», метою якого є покращення послуг громадського транспорту в м. Івано-Франківськ шляхом отримання нових тролейбусів, відновлення та модернізації прилеглої інфраструктури (депо) та розширення тролейбусної мережі («Проект»).

В рамках проекту передбачались наступні заходи:

1)29 одиниць низькопідлогових 12-метрових тролейбусів, 

2)Будівництво нової тягової підстанції (ТПП-15) потужністю 2х1600 кВА та тролейбусної лінії «вул. Гетьмана Мазепи – Південний Бульвар - Північний Бульвар»;

3)Модернізація тролейбусного депо (включаючи встановлення автоматизованих мийних установок;

4)Модернізація тролейбусної інфраструктури.

Ці заходи спрямовані на покращення транспортних послуг для пасажирів, зменшення викидів СО2 в атмосферу, зниження вартості експлуатації та технічного обслуговування мережі та тролейбусів.

Загальна розрахункова вартість Проекту складає 9,973 млн. євро, з яких 9,0 млн. євро фінансується за рахунок коштів ЄБРР, з яких 8,0 млн євро – кредит та 1,0 млн євро – грант від Спеціального фонду акціонерів ЄБРР (SSF).

З метою надання підтримки для вчасної та ефективної реалізації Проекту, ЄБРР надав комунальному підприємству «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради технічну допомогу в якості Консультанта з супроводу Проекту. Так, 28 листопада 2017 року підписано договір консультування з французькою компанією Egis International («Консультант з супроводу Проекту»).

В рамках даного договору команда Консультанта з супроводу Проекту надає підтримку Підприємству щодо вчасного та ефективного впровадження усіх необхідних тендерних закупівель шляхом розгляду проектних креслень, технічних специфікацій та всіх аспектів закупівель, адміністрування контрактів та вибірки по контракту. 

 

Також, ЄБРР надав технічну допомогу в якості реалізації підпроекту «Оновлення тролейбусного парку м. Івано-Франківська – Розробка програми корпоративного розвитку та участі зацікавлених сторін».

Метою цього Підпроекту є зміцнення інституційного потенціалу комунального підприємства, удосконалення його операційної та фінансової діяльності, впровадження практик та методів довгострокового бізнес-планування і корпоративного управління та приведення якості транспортних послуг до міжнародних стандартів на основі Договору про надання громадських послуг.

Так, з квітня 2020 року в місті Івано-Франківськ розпочала свою роботу німецька консалтингова компанія Dornier Consulting International GmbH («Консультант з розробки ПКР»).

У жовтні 2020 року в місті розпочалася робота над розробленням Стратегії міського громадського транспорту до 2030 року за сприяння консультантів з розробки ПКР та проекту ЄІБ «Міський громадський транспорт в Україні». З цією метою, відповідно до розпорядженням міського голови від 11.08.2020 №298-р., була створена  Робоча група з розробки Стратегії. 

 

В рамках проекту «Оновлення тролейбусного парку Івано-Франківська»:

- в 2018 році був укладений Контракт між КП «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради та ВАТ «ККХ «Белкоммунмаш», відповідно до якого протягом 2019 року підприємство отримало 29 одиниць низькопідлогових 12-метрових тролейбусів моделі АКСМ 321. Кузов тролейбусів зроблено з нержавіючої сталі. Метал з Фінляндії. Також машини мають можливість автономного ходу, систему кондиціонування, автоматичні двері повністю пристосовані для людей з особливими потребами. У тролейбусах  запроваджена автоматизована система оплати проїзду (встановлені валідатори). Так, 26 вересня 2019 року на вулиці Івано-Франківська виїхали нові тролейбуси (виробник  Республіка Білорусь).

- 15.09.2020 року між  КП «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради та ТзОВ «Плутон ІС» підписано Контракт на «Будівництво нової тягової підстанції (ТПП-15) потужністю 2х1600 кВА та тролейбусної лінії вул. Гетьмана Мазепи - Південний Бульвар - Північний Бульвар». За умовами контракту передбачається виконати всі роботи протягом 18 місяців від початку робіт за контрактом.